Меню сайту

Випадкове фото

Міні-чат

Наше опитування
Чи подобається Вам наш заклад?
Всього відповідей: 271

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Статистика
Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!

Батькам про музику

 

Музика володіє сильним психологічним впливом на людину. Вона впливає на стан нервової системи (заспокоює, розслаблює,  чи  навпаки, розбурхує, збуджує), викликає різні емоційні стани від умиротворення, спокою та гармонії до неспокою, пригніченості або агресії. У зв'язку з цим важливо звернути увагу на те, яку музику слухаєте ви і ваші діти.

Збуджуюча, гучна музика, що виражає агресивний настрій, позбавляє людину (і дорослого, і дитину) стану врівноваженості, спокою, а при певних умовах (наприклад, на рок-концертах) спонукає до руйнівних дій. Особливо протипоказана така музика гіперактивним   дітям зі слабким контролем, тому що вона підсилює прояви негативних властивостей у поведінці дитини.

Спокійна музика, що викликає відчуття радості, спокою, любові, здатна гармонізувати емоційний стан як великого, так і маленького слухача, а також розвивати концентрацію уваги. Музику можна використовувати перед сном, щоб допомогти  заснути, дитині заспокоїтися і розслабитися. Коли дитина ляже в ліжко, увімкніть спокійну, тиху, мелодійну, м'яку музику і попросіть його закрити очі і уявити себе в лісі, на березі моря, в саду або в будь-якому іншому місці, яке викликає в нього позитивні емоції. Зверніть увагу дитини на те, як розслабляється і відпочиває кожна частина його тіла. Музика для дитини - світ радісних хвилювань. Щоб відкрити для неї двері у цей світ, треба розвивати у неї здібності і перш за все музичний слух і емоційний відгук, інакше музика не виконає своєї виховної функції. Якщо дорослі якомога ближче стискаються зі світом дитинства, якщо вони разом з дітьми мріють фантазують, сміються і грають, то діти відчуваючи цю близькість дорослих, відкривають їм свої таємниці, почуття та емоції. Як це прекрасно-знайомити дітей з музикою! Діти дуже люблять слухати, треба більше і більше співати дітям без музичного супроводу, щоб вони не тільки слухали, але й розуміли, про що ця пісня, вслухувались в звучання слів та словосполучень. Музика, як і художнє слово чи картина, повинна стати для дітей засобом  вираження почуттів, настрою, ідей. Слухання музики розвиває інтерес до неї, любов, розширює кругозір,підвищує музичне сприйняття. Для кращого запам'ятовування пісні, чи музичного твору,можна асоціювати його з тим, що бачить дитина навколо  себе - намалювати те, про що вона чула.

 

Дуже гарно запам'ятовують діти пісні з мультфільмів, тому,що вони сприймають пісню образно, відносно того чи іншого героя. Батьки повинні вчити дитину любити пісню,насамперед,  народну пісню, тому що народна пісня має художньо-виховну цінність. Для розвитку ритмічного сприйняття треба користуватись музичними інструментами. Але в домашніх умовах це можливі такі предмети: ложки, палички, камінці, капронові пляшечки чи коробочки, які наповнюють крупою, горохом, квасолею, що буде слугувати не тільки забавкою, але й засобами розвитку музичного слуху.

Дитина і музика

  Музичне виховання є органічною складовою всього навчального-виховного процесу в дошкільному закладі. Музика допомагає дошкільнятам глибше сприймати навколишнє середовище, виховує любов до своїх рідних, друзів, збагачує і емоційно забарвлює її мову, сприяє розвитку музичних здібностей.

Вплив музики на емоційний, творчий, психічний розвиток дитини безперечний. Музика здатна викликати у малюка шквал почуттів і переживань. Вже в перші місяці дитина прислухається до мелодійних та заколисуючих звуків колискової, жваво реагує на танцювальну музику, зупиняє погляд на музичному інструменті, що звучить.

Музичні здібності у дітей проявляються дуже рано. Музика постійно викликає в дитини посмішку, рух, вона вся ніби перетворюється та пожвавлюється. З віком емоційний відгук дитини на музику носить більш визначений характер. Музична практика дитини виявляється через сприйняття музики, її виконання та музично-освітню діяльність. У процесі музичного виховання діти ознайомлюються з різними музичними творами, набувають певні знання, виробляють уміння й навички слухання музики, співу, музично-ритмічних рухів.

На музичних заняттях я вчу дітей слухати музику різних композиторів. Розвиваю уяву, мислення, музичний слух, пам'ять, навчаю дітей визначати темп, динаміку, характер, кількість частин, жанр, назву твору і композитора.

Всьому цьому діти вчаться поетапно.

У своїй роботі часто використовую елементи методики Карла Орфа такі, як мовленнєві вправи (вони є основою навчання не тільки музичного виховання, але і навчання дітей рідної мови і навіть іноземної); музично-рухові вправи (навчання зображувати рух і настрій через елементарний рух - удари, клацання, плескання, притупування). Гадаю, батьки могли спостерігати використання методики Карла Орфа, коли дітки групи «Мак» на святі «Мій тато – захисник» розповідали казку «Курочка Ряба» із відповідним супроводом  музичними та шумовими інструментами, оплесками, тупанням і т.д.  Дана система максимально наближена до можливостей та інтересів звичайної дитини (адже не всі музично обдаровані) крім того, кожен малюк задіяний у процесі: хто співає, хто озвучує почуття жестами, хтось танцює, діти стають більш вільнішими, у них розвиваються комунікативні здібності, пам'ять, почуття ритму, мовленнєве інтонування.

Оскільки у наш час навіть маленькі діти відчувають шалений ритм життя, то часто бувають нервовими, некерованими, агресивними, тому я намагаюся надавати їм можливість якомога більше слухати спокійну музику, а також уривки різнохарактерних музичних творів – повільних і швидких, сумних і веселих, які нагадують своєрідну гру настроями, емоціями, образами, що допомагають урівноважити занадто збуджених та налаштовує на активність надмірно спокійних малюків.

Найбільше уваги я приділяю співам. Навчаю дітей співати голосно, чітко вимовляти слова, брати дихання. Розучуємо найрізноманітніші розспівки. При цьому у дітей розвивається музичний слух, пам'ять, увага, уява, виховується любов до пісні різного жанру. А для зняття втоми та оздоровлення дошкільнят використовую так зване «музичне дихання», яке виникає під час проспівування певних звуків. Так, проспівування довгого звуку «о-о-о-о» оздоровлює серце, печінку, шлунок, діє на вегетативні центри. Проспівування звуку «а-а-а» посилює діяльність щитовидної залози, зору, слуху. Промовляння «оо-уу-мм» посилає позитивні вібрації мозку, комплексно оздоровлює всі внутрішні органи й функціональні системи.

Також вивчаю з дітьми таночки, під час яких діти вчаться запам’ятовувати послідовність музично-ритмічних рухів, здатність відчувати ритм та контролювати свої дії.

    Найбільш улюбленою для дітей є музична гра. У грі в дітей збагачуються музичні враження, фантазія, вони вчаться рухатися під музику, отримують задоволення та радісний настрій.

Форма входу

Офіційна адреса

м. Шепетівка,
Хмельницька область, 30400, вул.К. Маркса,30-А,
тел./ф.:(03840)4-04-01,

e-mail:dnz6_sh@i.ua


Візитка ДНЗ відео

Ми в соцмережах
Днз Білочка

Створіть Свою Візитку

Пошук

Календар
«  Листопад 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Знаменні дати
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Архів записів

Друзі сайту

Погода
Погода в Україні

Реклама


Шепетівський дошкільний навчальний заклад №6 "Білочка" © 2020